Dikey Drenaj Fitili Yerleştirme Makinesi (Band Dren – Wick Drain)

Band Dren – Wick Drain Makinesi, yumuşak ve sulu zeminlerde, zemin oturmasını sağlamak amacıyla kullanılan bir zemin iyileştirme makinesidir. Makine; hidromotor, çarklar, mandiren ve yüksek frekanslı bir vibro çakıcıdan oluşur. Yumuşak, kumlu ve sulu zeminlerde suyu drene ederek zemindeki oturmayı sağlar ve sıvılaşma riskini minimize eder.

Çalışma Prensibi
Hidromotor tahrikiyle çalışan dişli çarklar mandireni zemine iter ve mandiren yumuşak katmanlar içerisinde bu şekilde ilerler. Baskı gücünün yeterli olmadığı katman veya sert zeminlerle karşılaşıldığında operatör vibro çakıcıyı çalıştırarak sert zeminde de ilerleyebilmeyi sağlar. Uygun derinliğe ulaşıldığında mandiren geri çekilir ve böylece içi boş olan mandirenin içerisine daha önceden yerleştirilen drenaj fitili zemine yerleştirilmiş olur. Bu işlemin tekrarlanmasıyla dikey drenaj fitili yerleştirme işlemi tamamlanmış olur.

Wick Drain Teknik Çizim
Wick Drain Teknik Çizim
Teknik ÖzelliklerWD 28 – 43
Statik Kuvvet (kN)                276
Dinamik Kuvvet (kN)435
Birleşik Kuvvet (kN)711
Çalışma Frekansı (rpm)2500
Maks. Basınç (bar)350
Vibro Çakıcı Yağ Debisi / Maks. (l/min)200
Wick Drain Yağ Debisi / Maks. (l/min)506
Mandrel Hızı / Maks. (m/min)100
Önerilen Ekskavatör Çalışma Ağırlığı (ton)
45 – 50

PROJENİZİN İHTİYACINA UYGUN ÜRÜN TASARIMI

Dünyanın neresinde olursanız olun uzman ekibimizden profesyonel destek alabilirsiniz. Danışman ekibimiz, modern bilgi-işlem araçları sayesinde ihtiyaçlarınızla ilgili her detayı sizin için saklar ve kendinizi tek müşterimiz gibi hissetmenizi sağlar.

İhtiyacınız Olan Ürün Hakkında Detaylı Bilgi Alın!