Yönlendirilebilir Helezonlu Boring Sistemi

Otoyol, demiryolu ve su kanalı altına doğal gaz, su, atık su, drenaj boruları, haberleşme ve elektrik kablo hatları,
KBM serisi makinelelerle istenilen eğimde (+/- 5 cm), sapma olmadan hassas bir şekilde döşenebilir.
KBM serisi makinelerimizle 200 mm – 1200 mm çap aralığındaki çelik boru hatları döşenebilir.
Kompakt yapısıyla şantiye alanında çok az yere ihtiyaç duyulur ve Ø 6,5 çapındaki şaft yeterlidir.

OMS Guided Boring Machines Equipment

KBM serisi boring makineleri, gerekli eğim ve istikameti yüksek hassasiyette sağlamaktadır. Kamera kontrolü ile yönlendirme işlemi, pilot delgi aşamasında kullanılır. Pilot başlığa yerleştirilen özel bir sistem (target) sayesinde kameradan delik güzergahının takibi yapılabilir.

 

Yönlendirme İşlemi
LED, teodolit ve kamera vasıtasıyla hedef çıkış noktası sürekli olarak gözlemlenir ve boru hattı güzergahı hassas bir ölçümle belirlenmiş olur. Yönlendirilebilir helezonlu boring sistemi ile boru döşeme, iki farklı yöntemle yapılmaktadır:

Birinci Yöntem:
Pilot delgi ile hat güzergahı belirlendikten sonra helezon ile genişletme yapılır. Helezon kesici başlık çıkış şaftına ulaştıktan sonra hatta döşenecek olan proses borular helezon arkasına takılarak itme sistemi ile hat döşenir.

İkinci Yöntem:
Hatta döşenecek olan proses boru çapı helezon kesici başlığından daha büyükse helezon ile yapılan genişletmeden sonra proses boru çapına göre hidrolik ara kesici başlık takılarak genişletme işlemine devam edilir. Hidrolik kesici başlık ile genişletme yapılırken aynı zamanda hatta döşenecek olan proses borular ilave edilerek hat döşenir.

OMS Guided Boring Machines
OMS Guided Boring Machines
OMS Guided Boring Machines Technical Specifications

Katalog İsteyiniz!

Projenizin ihtiyacına uygun makineyi birlikte seçelim! Kataloğumuzu talep edebilir veya ürün mühendislerimizle görüşebilirsiniz.

PROJENİZİN İHTİYACINA UYGUN ÜRÜN TASARIMI

Dünyanın neresinde olursanız olun uzman ekibimizden profesyonel destek alabilirsiniz. Danışman ekibimiz, modern bilgi-işlem araçları sayesinde ihtiyaçlarınızla ilgili her detayı sizin için saklar ve kendinizi tek müşterimiz gibi hissetmenizi sağlar.

İhtiyacınız Olan Ürün Hakkında Danışın